Žymės

Įtrauktas į sąrašą

Alternatyvūs pavadinimai: Įtrauktas į sąrašą

Įstojo į Antrąjį pasaulinį karą

Nors daug žaidimų produktų buvo sukurta karine tema, tai vis dar persekioja kūrėjus. Kiekvienas puoselėja svajonę sukurti kažką, kas kardinaliai skirsis nuo konkurentų. Vienas iš šių bandymų buvo žaidimas „Enlisted“ – kelių žaidėjų kliento šaudyklė, kuri atkuria tikrus Antrojo pasaulinio karo epizodus.

Projekto autorė – Latvijos kompanija „Darkflow Software“, kuri sugebėjo gana netradiciniu būdu atkreipti dėmesį į savo sumanymą. „Enlisted“ kartu su kitomis misijomis veikia komiškas balandžio pirmosios režimas, kai kariai kovoja tik šortais, yra ginkluoti stalo įrankiais kartu su įprastais ginklais, o keptuvės, kiaurasamčiai ir vaflinė keptuvė tarnauja kaip apsauga. Idėja labai patiko žaidėjams, ir jų prašymu ji buvo išleista kaip atskiras produktas pavadinimu „Cuisine Royale“.

Be humoristinio nukrypimo, priešingu atveju norintys atsisiųsti Enlisted gaus rimtą, subalansuotą ir apgalvotą didelio karo scenarijų. Kaip sako patys kūrėjai, norėjosi atitrūkti nuo klasikinės misijų ir kovų versijos, kai grupės dalyvių kaunasi tarpusavyje dėl tam tikro atlygio, o tai labiau primena sporto varžybas, o ne tikrą strategiją.

Apie svarbiausius žaidimo momentus

Tačiau autoriai ne tik nenorėjo, bet ir negalėjo visiškai atimti iš žaidėjų galimybės pamatuoti savo jėgas. Tačiau pakelti jį į naują lygį tapo pagrindine užduotimi. Pradėję žaisti Enlisted, galite sukurti savo būrius ir išsiųsti juos į misiją, asmeniškai parengdami jos įgyvendinimo planą. Vieną šio būrio karį žaisite jūs, o kitus – dirbtinis intelektas (AI). Pasirinkę misiją, apgalvokite strategiją ir paskirstykite užsakymus:

 • Užimkite poziciją ir įsitvirtinkite ant žemės;
 • Laikykite priešą iki paskutinio;
 • Suteikite praėjimą savo būriui;
 • susprogdinti tiltą;
 • Sunaikink šarvuočius ir kt. ir tt

Pirmiausia turite atsisiųsti žaidimą Enlisted į savo asmeninį ar nešiojamąjį kompiuterį (žaidimas taip pat pasiekiamas Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4 ir PlayStation 5), o tik po to galėsite priprasti prie virtualios erdvės.

Dirbdami su projektu, autoriai nusprendė suteikti žaidėjams galimybę veikti tiek iš pirmojo, tiek iš trečiojo asmens. Tačiau vėliau jie manė, kad pašalinio stebėtojo žvilgsnis yra lengvesnis, nes jis leidžia įvertinti situaciją iš skirtingų pusių, ko realiame pasaulyje nėra. Kadangi dėmesys sutelktas į realizmą, buvo nuspręsta visiškai panaikinti trečiojo asmens vaizdą, leidžiantį dalyviams pajusti visas tas tranšėjoje įstrigusio kario emocijas, kai link jo ropoja milžiniškas tankas.

Galite žaisti žaidimą Enlisted kaip iki 20 žmonių būrio dalį, o tuo pačiu metu mūšio lauke kartais būna iki 150 dalyvių. Šis apribojimas neatsitiktinis, nes kuo daugiau karių aikštelėje, tuo rimtesni reikalavimai kompiuterio detalumui ir galimybėms. Grįžtant prie realizmo klausimo, verta pasakyti, kad šalių jėgos neturi būti lygios, nes iš tikrųjų to nėra. Kartais priešas yra žymiai pranašesnis už jus, tačiau operacijos niekas neatšaukė. Tačiau yra pasirinkimas atsispirti paskutiniam kariui arba iki sėkmingo misijos įvykdymo.

Kitas Enlisted for PC bruožas yra tai, kad čia unikalus ne tik kiekvienas karys, bet ir ginklas su savo istorija, trūkumais ir žymėmis. Kovos arsenalas yra gana platus, todėl yra lengvų asmeninių ginklų ir visų kalibrų įrangos. Jau paskelbimo metu Enlisted žaidimas pelnė paprastų žaidėjų ir profesionalų simpatijas. Belieka susikurti savo nuomonę prisijungus prie žaidimo.

Įtrauktos kampanijos

Capania - išsami Antrojo pasaulinio karo kovinių įvykių rekonstrukcija. Iki smulkmenų išdirbti ne tik ginklai ir karinė technika, bet ir vietos. Kartą įžengęs į mūšio lauką nenorėsi jo palikti iki karčios pabaigos.

 • Maskvos mūšis (1941-1942) – iš istorijos pamokų žinome, kad vokiečiai miesto taip ir nepasiekė. Tačiau vienu metu juos buvo galima pamatyti pro žiūronus iš miesto pakraščio. Šioje akcijoje kovosite aplinkiniuose kaimuose ir miestuose, galėsite išbandyti jėgas abiem kariaujančioms pusėms.
 • Invazija į Normandiją (1944 m.) – laikoma didžiausia oro puolimo kampanija per visą Antrąjį pasaulinį karą. Ji vaidino daugelyje filmų ir kitų žaidimų. Tačiau tik Enlisted galėsite visiškai pajusti mūšio naštą, kuri krito ant paprastų karių pečių. Suvienytos sąjungininkų pajėgos išsilaipina Belego linijoje, sustiprintoje vokiečių bunkerių ir kulkosvaidžių taškų. Mūšio baigtis priklauso tik nuo jūsų.
 • Tuniso mūšis (1942–1943) – istorikai šį mūšį pažymi kaip pagrindinį mūšį kare už Šiaurės Afriką. Nuo tada, kai užėmė Tunisą, atsirado naujų būdų atakuoti Europą. Vokiečiai tai suprato ir negailėjo savo karių. Mūšiai vyks mažuose miestuose dykumose, o nepakeliamas karštis papildys jaudulį.
 • Berlyno mūšis – epinis mūšis dėl Vokietijos sostinės dar 1945 metais buvo surengtas sąjungininkų ir SSRS kariuomenės. Nėra prasmės apibūdinti šios kampanijos svarbą šiuolaikinei istorijai. Sunkios kovos vyko apgriuvusiame Berlyne. Čia kulka ar sviedinys gali įskristi į jus iš bet kurios vietos. Surinkite visą savo lauką į kumštį ir išgyvenkite šią didvyrišką kovą.

Per trumpą laiką pasirodys vis daugiau naujų kampanijų. Tuo tarpu kūrėjai nuolat atnaujina ir tobulina esamus.

Įtraukti būriai

Atskirai verta paminėti vienetų sistemą Enlisted žaidime. Juk būryje kovotojų skaičius ribotas, specializacijų daug daugiau. Ką paimsite, priklauso tik nuo jūsų ir jūsų kovinės misijos. Nuo to tiesiogiai priklauso ir misijos sėkmė. Todėl prieš pradėdami kovą visada suplanuokite savo taktiką ir strategiją. Juk pati brutali jėga didelio skausmo nesukels. Ypač jei priešas yra daugumoje.

 • Kovotojas yra masyviausias kario tipas mūšio lauke. Naudoja pusiau automatinius šautuvus ir šautuvus. Tai yra beveik bet kurio būrio dalis.
 • Mortar - kovoja iš didelių atstumų, kur jis bus apsaugotas nuo priešo atakų. Naudoja mažus minosvaidžių pistoletus. Didelė sprogimo ir skilimo žala.
 • Snaiperis - šaudo į priešą iš toli. Naudojami šautuvai ir teleskopinis taikiklis. Didelė kovinė galia, bet mažas ugnies greitis.
 • Šarvuotis – kovose naudoja raketinius granatsvaidžius ir sunkiuosius prieštankinius šautuvus. Veiksmingas prieš priešo transporto priemones. Gali šaudyti į pėstininkus.
 • Stormtrooper – naudoja automatinius ginklus, automatus. Geras kovotojas ilgoms kovoms. Puikiai tinka naikinti priešo pėstininkus.
 • Inžinierius – unikalus paramos kariuomenės tipas. Tinka gynybai, bet taip pat naudinga atakoms. Stato gynybines konstrukcijas ir stacionarias šaudymo vietas.
 • Sunkusis – naudoja lengvus kulkosvaidžius, kad slopintų priešo puolimo pajėgas. Sumaniai vadovaudamas vienas sunkusis gali sulaikyti visą pėstininkų būrį.
 • Radistas – gali sukelti artilerijos smūgius į priešo vietas. Tiksliu smūgiu sunaikina karinę techniką.
 • Liepsnosvaidis – labai efektyvus iš arti prieš pėstininkus įtvirtintose vietose. Naudokite kompaktiškus kuprinės liepsnosvaidžius. Degantis mišinys prilimpa prie paviršiaus ir daro didelę nuolatinę žalą.
 • Motociklininkas yra vikriausias kovotojas. Jis pradeda kovą ant motociklo su šonine priekaba, prie šoninės priekabos pritvirtintas kulkosvaidis. Puikiai tinka vežti karius už priešo linijų ir atitraukti dėmesį.
 • Tankistas – pradeda mūšį su tanku. Gali būti vienintelis vadybininkas, ginklininkas ir ginklininkas.
 • Pilotas – pradeda mūšį naikintuvo ar atakos lėktuvo valdymo pulte. Įrengtas užbortiniais ir kurso ginklais. Įkrovimas atliekamas dislokavimo vietose.

Kaip atsisiųsti Enlisted į kompiuterį?

Spustelėkite paleidimo mygtuką, vadovaukitės instrukcijomis. Pirmiausia turite atsisiųsti ir įdiegti „Gaijin Launcher“. Su jo pagalba žaidimas įdiegiamas ir paleidžiamas. Jei jau turite Gaijin paskyrą kitame jų žaidime, galite ją naudoti, o ne kurti naują.

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more